Description Stainless Steel Supply Cabinets - Hinged Glass Doors - 35" x 23" x 84" - CRW-L35HBS The stainless steel supply cabinet offers double-walled, solid doors for added strength and sound-deadening for optimal performance. Sliding doors ride quietly on noiseless, ball-bearing rollers. Recessed base allows for convenient, 3" x 4" toe space for easy access to cabinet. The bases can be eliminated when the cabinet is recessed or another base is used. STAINLESS STEEL SUPPLY CABINET OPTIONS• Sloping tops available for all models (add suffix "ST" after item number)• Choice of solid or glass hinged doors• Sliding glass or solid doors• Shelves are adjustable in ½" increments NOTE: Recommended that these cabinets be securely anchored to adjacent surfaces. Product Code: CRW-L35HBS Stainless Cabinets, 5 Adjustable Shelves, Hinged Glass Doors, 35"W x 23"D x 84"H For more options, visit our main Stainless Steel Storage Cabinet section. TO ORDER STAINLESS STEEL INSTRUMENT CABINETSTo order a cleanroom stainless steel instrument cabinet, you can click above, call customer service at (303)752-0076 or email sales@cleanroomworld.com Shipping Instructions: The stainless steel instrument cabinet price does not include freight. The stainless steel instrument cabinet ships on a motor freight carrier and the cost of shipping will be added to your order. Customer service will call or email you after the order is placed to give you the option of shipping the cabinet collect on your account. Indicate to customer service if your facility will require a liftgate or if you have a dock high receiving area. Please include delivery point of contact name and phone number. In addition to stainless steel instrument cabinets, we also offer a variety of other cleanroom tables, cleanroom workstations, cleanroom chairs, and other types of cleanroom furniture. 092022BH